DLACZEGO PO DRUGIM ZABIEGU MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ MOJA SKÓRA BYŁA BARDZIEJ ZACZERWIENIONA?

Mezoterapia mikroigłowa pobudza do odbudowy włókna kolagenu i elastyny w trakcie mechanicznej stymulacji. Mikronakłucia wykonywane podczas trwania zabiegu odgrywają znaczącą rolę w tym procesie - mobilizują bowiem skórę do intensywnej regeneracji. Zasadą towarzyszącą każdemu kolejnemu spotkaniu w serii jest zwiększanie głębokości nakłuć. Podczas pierwszego spotkania skóra przyzwyczaja się do kontaktu z mikroigiełkami, w związku z czym przy drugim możemy zwiększyć parametry urządzenia (czyli głębokość nakłuć i ich częstotliwość). Dzięki temu ampułka z koktajlem składników pielęgnacyjnych będzie mogła zostać wprowadzona w najniższe warstwy naskórka.

Oczywiście głębokość nakłuwania jest ściśle kontrolowana i nie przekracza granic dyskomfortu Klienta. Natomiast zaczerwienienie skóry to naturalne i pożądane zjawisko. Oznacza pobudzenie do procesu regeneracji. Dla zmniejszenia podrażnień, na zakończenie zabiegu, polecamy nałożenie algowej maski łagodzącej, która przyniesie ulgę i ukojenie. Ponadto, w pielęgnacji domowej warto stosować panthenol w piance, pozwalający wyciszyć zaczerwienienia.
CZY MEZOTERAPIĘ MIKROIGŁOWĄ MOŻNA WYKONYWAĆ PRZY KRUCHOŚCI NACZYŃ KRWIONOŚNYCH?

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonywana także u osób z widocznymi naczynkami. Zabieg pozwoli wprowadzić substancje aktywne, które uszczelnią naczynia, wzmocnią je oraz zapobiegną pękaniu kolejnych. Kuracja przyczyni się również do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych, zapewniając skuteczną redukcję pajączków. W tym celu wykorzystywane są różne preparaty, np. witamina C, rutyna, arnika, hesperydyna, miłorząb japoński czy wyciąg z kasztanowca. Ponadto, u osób z cerą naczyniową stosuje się płytkie wkłucia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii mikroigłowej jest trądzik różowaty w aktywnej fazie (towarzyszący problemom skóry naczyniowej).

CZY MEZOTERAPIĘ MIKROIGŁOWĄ MOŻNA WYKONYWAĆ PRZEZ CAŁY ROK?

Zabieg ten może być wykonywany praktycznie przez cały rok. Wymaga to jednak odpowiedniej ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi, np. silnym działaniem słońca. Z tego względu nie zalecamy wykonywania mezoterapii mikroigłowej bezpośrednio przed planowanym urlopem - szczególnie w sytuacji, gdy celem wyjazdu jest region, w którym panują wysokie temperatury. Nie zawsze będzie wtedy możliwość nałożenia kolejnej porcji kremu ochronnego. Co więcej, zabieg nie powinien być wykonywany przy ujemnej temperaturze powietrza.

JAKIE SĄ ZALECENIA PO WYKONANIU MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ?
W przypadku mezoterapii mikroigłowej wykonuje się mikronakłucia, które wywołują w skórze drobne, kontrolowane reakcje zapalne. Powstałe w ten sposób mikrokanaliki pozwalają na głębsze wprowadzenie ampułki ze składnikami aktywnymi. Niemniej, ze względu na przerwanie ciągłości naskórka, po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej należy ściśle przestrzegać zaleceń kosmetologa, m.in.:


nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium)
przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń
przez 7 dni po zabiegu nie należy nakładać preparatów o działaniu mocno złuszczającym
przez 14 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z uprawiania sportów zimowych
przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu
należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50
należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające
makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabieguNA CZYM POLEGA RÓŻNICA POMIĘDZY MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ, A MIKROIGŁOWĄ?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych, sterylnych koktajli lub ampułek z jednym składnikiem aktywnym. Zabieg wykorzystuje się w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę tę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Co więcej, przynosi ona znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia. W każdym z wymienionych przypadków, preparat wprowadzany jest miejscowo w partie objęte problemem. Zabieg wykonuje się za pomocą strzykawki i igły. Głębokość, na jaką wprowadza się substancje aktywne, jest uzależniona od celu terapii. Możliwe jest podanie substancji do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej (przy mezoterapii wpływającej na redukcję komórek tłuszczowych jest to głębokość nakłuć 1-4 mm w odstępach 5 mm). W celu zmniejszenia dyskomfortu, zabieg można wykonać ze znieczuleniem miejscowym (przy użyciu maści z lidokainą).

Natomiast celem mezoterapii mikroigłowej jest pobudzenie i odbudowa włókien kolagenowych i elastyny w trakcie mechanicznej stymulacji. Podczas jej trwania wykonywane są mikronakłucia, które mobilizują naskórek do regeneracji. Dodatkowo, w głębsze warstwy naskórka zostają wprowadzone specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra staje się bardziej jędrna, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji i poprawia się kontur twarzy. Warto podkreślić, że podczas mezoterapii mikroigłowej dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, dzięki czemu efekty również są natychmiastowe. W gabinecie Qclinique zabieg wykonywany jest za pomocą aparatu Dermapen. To urządzenie w kształcie długopisu, które posiada jednorazowe kartridże (zestaw 9 lub 12 mikroigiełek). W wyniku mikronakłuć, składniki ampułki, która wcześniej została nałożona na skórę, mogą przedostać się poprzez mikrokanaliki skóry, aby efekt terapeutyczny sięgał głębiej. Zasięg nakłuć możemy regulować, zazwyczaj w okolicach twarzy jest to głębokość 0,25 do 1,00 mm, w przypadku innych obszarów ciała: od 1,00 do 2,5 mm. Do zabiegu nie stosuje się znieczulenia.

Skóra po obydwu rodzajach mezoterapii jest zaczerwieniona i potrzebuje specjalnej pielęgnacji, co umożliwia pełną regenerację. Ten typ zabiegów najlepiej wykonywać przed wolnym weekendem. Należy też zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV - zarówno przed zabiegiem, jak i po jego zakończeniu.

CZY PIGMENTY STOSOWANE W MESO BB GLAM BĘDĄ ODPOWIEDNIE DLA MNIE?

Serum wykorzystywane w zabiegu Meso BB glam zostało opracowane z myślą o europejskich fototypach skóry. Będzie więc odpowiednie dla zdecydowanej większości Klientek i Klientów. Preparat występuje w jednym, uniwersalnym i neutralnym kolorze. Jest więc pozbawiony nadmiaru tonów żółtych i różowych. Co więcej, jego „zanikanie” w skórze jest stopniowe i przewidywalne (postępuje wraz ze złuszczaniem się skóry).
JAKA JEST GŁĘBOKOŚĆ NAKŁUĆ PODCZAS ZABIEGU MESO BB GLAM?

Podczas zabiegu Meso BB glam skóra jest nakłuwana na głębokość około 0,25 mm. Duże znaczenie ma również delikatne i równomierne wprowadzenie preparatu. Dzięki temu zabieg jest nie tylko skuteczny, ale też praktycznie bezbolesny.
CZY EFEKTY MESO BB GLAM BĘDĄ WIDOCZNE JUŻ PO JEDNYM ZABIEGU?

Pojedyncze wykonanie Meso BB glam można potraktować jako zabieg bankietowy. W takich okolicznościach aplikację serum trzeba przeprowadzić 3-4 dni przed ważnym wydarzeniem, aby zniknęło zaróżowienie na skórze. Po jednym zabiegu skóra stanie się rozświetlona, jak również delikatnie wyrówna się jej koloryt. Bardziej widoczne efekty osiąga się jednak dopiero po całej serii Meso BB glam. Taka kuracja składa się zazwyczaj z 3-4 zabiegów, przeprowadzanych z zachowaniem 14-dniowego odstępu pomiędzy kolejnymi wizytami.


JAK WYGLĄDA SKÓRA ZARAZ PO WYKONANIU MEZOTERAPII IGŁOWEJ?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona. Widoczne są również ślady wkłuć oraz tzw. koraliki, pojawiające się po zastosowaniu techniki depozytowej. Co więcej, w obszarze zabiegowym mogą wystąpić drobne siniaki oraz obrzęk. Zmiany te znikają jednak w ciągu około 2 dni od momentu wykonania mezoterapii igłowej.
CZY BEZPOŚREDNIO PO MEZOTERAPII IGŁOWEJ MOŻNA WYKONAĆ MAKIJAŻ?

W przypadku mezoterapii igłowej istotne jest to, aby zarówno w trakcie serii zabiegów, jak i przez 2-3 tygodnie po ostatnim spotkaniu, stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub 50. Natomiast makijaż można nałożyć najwcześniej po 24 godzinach od momentu wizyty w gabinecie.
JAKIE KORZYŚCI DAJE MEZOTERAPIA IGŁOWA?

Wykonanie mezoterapii igłowej niesie za sobą wiele korzyści. Zabieg nie tylko opóźnia procesy starzenia, ale również może zostać przeprowadzony w celu zredukowania cellulitu czy pobudzenia porostu włosów. Dodatkowo, mezoterapia igłowa oddziałuje na poprawę napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry, ujędrnia, niweluje drobne zmarszczki i cienie pod oczami, rozjaśnia drobne blizny, modeluje sylwetkę, zmniejsza widoczność pękniętych naczynek. Ponadto, wykonanie zabiegu stymuluje naturalną regenerację skóry.
CZY MEZOTERAPIA IGŁOWA JEST BOLESNA?

Mezoterapia igłowa to zabieg, przy wykonaniu którego dochodzi do przekroczenia bariery naskórka. Wykorzystuje się do tego wybraną igłę. Aby zminimalizować odczucia bólowe, wykonanie iniekcji jest poprzedzone znieczuleniem miejscowym. I dopiero w momencie, gdy wspomniany preparat zacznie działać, dochodzi do delikatnego i precyzyjnego wprowadzenia odpowiedniego koktajlu o działaniu kosmetycznym. Wydłuża to nieco czas samego zabiegu, ale jednocześnie redukuje ewentualne odczucia bólowe - nawet u osób niezwykle wrażliwych.