Makijaż permanentny wykonywany latem

Ekspozycja na słońce nie jest przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego jeżeli zachowamy pewną ostrożność. W dzień wykonania zabiegu pigmentacji nie można opalać się lub korzystać z solarium. Codzienne czynności np. wyjście do sklepu i tymczasowa ekspozycja na słońce nie jest już przeciwwskazaniem :)

Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się wakacyjnych wyjazdów w miejsca gdzie jesteśmy narażeni na większą ekspozycję na słońce. Mowa tutaj o wyjazdach zagranicznych, innych klimatach. Tydzień po zabiegu śmiało można rozpocząć wakacje.
Czy stary (niebieski) makijaż można przykryć nowym brązem?

Niestety nie. Techniki pigmentacji z miesiąca na miesiąc są ulepszane tak, aby makijaż permanentny mógł dostosować się do obecnych trendów. Cofnijmy się pamięcią minimum 6 lat lub nawet i dalej. Jaka była moda na kształt brwi? Cienkie kreski, wyskubane brwi a nawet zgolenie brwi i wykonanie makijażu permanentnego. Słynne słowa, że makijaż utrzymuje się 5 lat lub dłużej. Niestety pigmentacja kilka lat temu wyglądała jak tatuaż. Brwi, kreski, usta były pigmentowane głęboko i mocno pigmentem do makijażu permanentnego, który metabolizowany przez nasz organizm rozbijał się na drobniejsze cząsteczki pozostawiając najmocniejszą część pigmentu w kolorze niebieskim lub pomarańczowym, które są kolorami bazowymi. W dzisiejszych czasach posiadając technologie, jakimi są lasery do usuwania makijażu permanentnego jesteśmy w stanie kilkoma sesjami stopniowo zniwelować kolor. Skóra po laserze potrzebuje czasu dla pełnej regeneracji. Zaleca się odczekanie około 6 miesięcy po zakończeniu usuwania dawnego makijażu dla pełnej przebudowy i odbudowy skóry. Dopiero po tym okresie warto wykonać pigmentację. Oczywiście każda skóra jest inna, ma różną strukturę, grubość, jak i inny czas regeneracji.
Wracając do tematu przykrycia dawnego makijażu nowym. Niebieskie pigmenty mają na tyle dużą cząsteczkę, że nawet przykrywając go istnieje ryzyko wybicia się dawnego makijażu po kilku miesiącach od wykonania nowego zabiegu pigmentacji. Aby profesjonalnie wykonać zabieg makijażu kamuflującego czy korekcyjnego trzeba posiadać ogromną wiedzę na temat pigmentologii i koła barw aby odpowiednio zniwelować niebieski kolor a następnie wykonać docelową pigmentację nowych brwi.
Zazwyczaj nie kończy się to na 2 wizytach, tak jak przy zabiegu pigmentacji na skórze bez dawnego makijażu permanentnego.
A co gdy efekt nie spełni oczekiwań, czy będę z tym do końca życia?

Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny składa się z kilku ważnych aspektów:
1. Jest wykonywany płycej niż tatuaż, dzięki czemu z każdym miesiącem wraz z rogowaceniem naskórka kolor blednie co jest prawidłowym procesem.
2. Pigmenty użyte podczas zabiegu są stworzone specjalnie dla linergistek i przeznaczone tylko do makijaży permanentnych, Mają one mniejszą cząsteczkę pigmentu. Podczas metabolizacji biochemia naszej skóry działa w taki sposób, że rozbija pigment na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu kolor blednie, a dodatkowo zostaje wyłuszczony przy rogowaceniu naskórka.Opuchlizna i L4 po zabiegu

Nie ma takiej potrzeby :)
Po zabiegu występuje delikatne zaczerwienienie w okolicy miejsca pigmentacji i utrzymuje się około 30 minut do 1 godziny od zakończenia zabiegu. Jeżeli stosujemy się do zaleceń linergistki opuchlizny nie musimy się spodziewać.Czy boli?

Zabieg daje odczucie dyskomfortu, lecz nie ogromnego bólu. Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Jednak pigment jest wprowadzany pod skórę, czyli naruszony zostaje naskórek – dla jednych będzie to delikatne szczypanie, dla innych odczuwalny dyskomfort.
Posiadamy mocne znieczulenia przed zabiegiem w postaci przesmarowania miejsca pigmentowanego kremem znieczulającym z 9,6% lidokainą. Podczas zabiegu na przerwaną ciągłość naskórka stosujemy mocniejsze znieczulenie z Xylocaine 11% Anaesthin 8% Tetracain 2% Bupiwacaine 1% .Czy przecierać wodą utlenioną w ramach dezynfekcji?
Nie. Woda utleniona nie jest dobrym pomysłem. W efekcie może spowodować odbarwienie pigmentu. Zalecamy po zabiegu suchą pielęgnację. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości zalecenia pozabiegowe znajdziesz w zakladce menu strony.

Czy smarować brwi po zabiegu wazeliną, tribiotic'iem?

Również nie zalecam. Wazelina jest mieszaniną węglowodorów parafinowych (alkanów). Co za tym idzie nie jest naturalnym preparatem. Bardziej zaszkodzi niż pomoże, ponieważ po nałożeniu na miejsce pigmentowane skóra nie oddycha i nie może goić się zgodnie z naturalnym cyklem.
Tribiotic to powszechny preparat zawierający w sobie połączenie trzech antybiotyków. Jego działanie niestety nie współgra z procesem gojenia się miejsca pigmentowanego. Może on wchodzić w reakcje niepożądane z pigmentem.Jak długo się utrzymuje?
Makijaż permanentny oczu i ust utrzymuje się od 1,5 roku do 3 lat. Brwi krócej – kolor pozostanie na nich od 1,5 roku do 2 lat. Pamiętaj, że trwałość pigmentu zależy również od typu skóry, wybranej metody pigmentacji oraz stylu życia, hormonów oraz innych zabiegów kosmetycznych. Np. peelingi chemiczne nałożone na pigmentowane miejsce przyspieszają proces rozjaśnienia pigmentu.Czy można usunąć źle wykonany makijaż permanentny?
Oczywiście, że tak. Na rynku dostępne są lasery do usuwania pigmentacji oraz chemiczne metody specjalnymi preparatami.
Jest to długi i dość kosztowny proces. Na ogół poprawianie makijażu permanentnego po innej linergistce wiąże się z trudną i mozolną pracą, w efekcie wizyty nie kończą się na dwóch spotkaniach.Czy po zabiegu można wykonać pełny „normalny” makijaż?
Bezpośrednio po zabiegu nasze klientki mają wykonany tradycyjny makijaż z uwzględnieniem szczególnego ominięcia miejsca pigmentowanego. Makijaż tradycyjny jest wykonany w celu przedstawienia, jak wykonywać go podczas gojenia się makijażu permanentnego w domu.Co to sucha pielęgnacja i dlaczego jest ona lepsza?
Jest to pielęgnacja, w której nie stosujemy żadnych kremów, czy maści bezpośrednio po zabiegu.
Po zakończeniu zabiegu w miejscu pigmentacji może pojawić się osocze. Osocze jest pierwszym składnikiem krwi, który powoduje proces zasklepienia rany. Gdy pojawi się na skórze i zaschnie spowoduje pojawienie się strupka. Po zabiegu zaleca się przecieranie wacikiem zwilżonym wodą w celu usunięcia osocza, dzięki temu unikniemy nieestetycznych grubszych strupków. Czynność powtarzamy co 30 minut przez około 3 godziny po zabiegu.
Do pielęgnacji twarzy po wykonaniu makijażu permanentnego powinno się używać kosmetyków zaleconych przez linergistkę. Nie należy po zabiegu korzystać z sauny, solarium, basenu i zabiegów SPA.Czy zabieg pigmentacji jest wykonywany bez rysunku „na oko”?
Absolutnie nie! Nie raz słyszałam od klientek, że dawniej klientka kładła się na fotel, a linergistka działała „cuda” bez wcześniejszego ustalenia oczekiwań klientki. Nastały czasy dobre dla klientek, gdzie ich oczekiwania co do zabiegu są wysłuchane, a zabieg wykonany tylko, po zatwierdzeniu przez nie rysunku wstępnego.
Dobór kształtu i analiza kolorystyczna to podstawa. Z klientką omawiam jej preferencje pamiętając przy tym, że makijaż permanentny ma być jak najbardziej naturalny, dlatego unikam zbyt ciemnych kolorów, które mogłyby dać elekt karykaturalny.
Po wykonaniu rysunku wg złotych proporcji i zatwierdzeniu kształtu przez klientkę przechodzimy do doboru koloru, oraz metody odpowiedniej dla jej urody i cery.Sterylność podczas zabiegu
Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach; używam jednorazowych igieł, a sprzęt, jak i materiały, na których pracuję, mają odpowiednie atesty i certyfikaty.  Dlaczego brwi po zabiegu są ciemne?
Bezpośrednio po zabiegu brwi są ciemniejsze od docelowego koloru. Barwnik ciemnieje w ciągu 2 kolejnych dni od zabiegu i utrwala się w skórze. Po około trzech dniach naskórek wyłuszcza się i około 40-60% barwnika wyłuszcza się wraz z naskórkiem. Wtedy brwi osiągają jaśniejszy, zamierzony kolor. Gdyby makijaż tuż po zabiegu był bardzo delikatny to po wyłuszczeniu naskórka niewiele mogło by z niego pozostać. Jeśli martwi Cię zatem fakt, że Twoje brwi po zabiegu są ciemniejsze niż tego oczekiwałaś, bez obaw! Naskórek złuszczy się wraz z częścią intensywnego koloru, natomiast pozostały tusz wprowadzony podczas pigmentacji osadzi się w skórze co w efekcie da dużo jaśniejszy oraz maturalny efekt końcowy.O ile zjaśnieją brwi po zabiegu makijażu permanentnego?
Po wyłuszczeniu się naskórka brwi jaśnieją około 40-60 %. Z tego względu konieczna jest dodatkowa wizyta na której makijaż jest uzupełniany. Korekta makijażu powinna się odbyć po około 4-8 tygodniach od pierwszego zabiegu.Jak długo goją się brwi po makijażu permanentnym?
Całkowity proces gojenia się brwi wynosi około 14 dni. Po około 3 dniach od zabiegu zaczyna się wyłuszczać naskórek. W miejscu pigmentacji mogą pojawić się maleńkie strupki. Pod żadnym pozorem nie zrywaj łuszczącego się naskórka ani strupków. Możesz uszkodzić makijaż i pozostawić na skórze mikro blizny.

Czym smarować brwi po zabiegu pigmentacji?

Po zabiegu makijażu permanentnego stosuj się do zaleceń linergistki i używaj tylko poleconych przez nią kosmetyków. Nie trzyj skóry i nie myj jej mydłem. Pamiętaj, że skórę wokół brwi należy nawilżać, a nie natłuszczać. Do pielęgnacji skóry po zabiegu używa się specjalnego kremu otrzymanego od linergistki lub maści bepanthen/alantan. Ilość wystarczającą do pielęgnacji brwi po zabiegu otrzymasz od linergistki. Krem wzmacnia on ochronę skóry i nawilża ją. Dzięki niemu skóra goi się szybko, a efekt makijażu pozostaje idealny.Chroń skórę przed promieniowaniem UV
Po zabiegu makijażu permanentnego brwi nie należy eksponować twarzy na działanie promieni słonecznych. Przez 2 tygodnie zrezygnuj z solarium i przebywania na słońcu. Po tym okresie zabezpieczaj skórę w pigmentowanym miejscu kremem z wysokim filtrem UV.Dlaczego tak drogo?
Zabieg makijażu to nie tylko koszt pigmentu czy igły. W cenę makijażu permanentnego wliczony jest nie tylko czas potrzebny na jego wykonanie, ale również profesjonalny sprzęt, kosztowne szkolenia i certyfikaty. Dzięki temu masz pewność, że osoba wykonująca zabieg ma wiedzę na temat:
pigmentologii (dobierze odpowiedni barwnik między organicznym lub nieorganicznym do rodzaju cery tak, aby w efekcie końcowym nie otrzymać niebieskich czy pomarańczowych brwi)
technik pigmentacyjnych - dobranie metody do typu cery, uzyskanie naturalnego efektu końcowego
Doświadczenie - makijaże permanentne wykonuję od 6 lat.
Wiedza - inwestując w szkolenia, sympozja i kursy robię to dla klientek aby moc im profesjonalnie i merytorycznie wytłumaczyć wszelkie procesy zachodzące podczas pigmentacji.
Wsparcie - Jeżeli wykonała Pani u mnie makijaż permanentny, ale są jeszcze pytania dotyczące gojenia czy pielęgnacji? Proszę Dzwonić, pytać, chętnie pomogę. Zależy mi na zadowoleniu i uśmiechu każdej mojej klientki :)